Novinky

Ježíškova vnoučata 2019

Také letos jsme se zapojili do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Tímto bychom jménem svým i jménem všech obdarovaných seniorů chtěli poděkovat všem, kteří poslali, nebo osobně přivezli dárky a nadělili kus štěstí a radosti v těchto předvánočních dnech. Díky všem.

Mikuláš 2019

Ve čtvrtek 5. prosince k nám opět zavítal Mikuláš se svojí družinou. Nejprve obešli pokoje našich obyvatel a pak jsme se sešli ve velké jídelně, abychom si zatancovali a zazpívali při hudbě manželů Vávrových. Na závěr celého večera jsme si zanotovali koledy, kterými jsme oficiálně zahájili těšení se na vánoční svátky.DSC 0034

 

Cirkusové vystoupení

Dnes do našeho domova přijel cirkus. Nejen, že jsme viděli veselá žonglérská čísla, ale také jsme si mohli pohladit zvířátka, která v programu vystupovala. Zlatým hřebem programu bylo mládě nosála červeného. To, že jsme si ho mohli i pohladit, bylo pro mnohé z nás velkým zážítkem.cirkusove vystoupeni

 

Ta naše písnička Česká

Na konci října do našeho domova přijel pan Kubec se svojí kolegyní, aby nám zpříjemnili podzimní podmračené dny. Tentokrát si připravili program s názvem Ta naše písnička Česká, který má vždy velký úspěch. I tentokrát bylo vystoupení moc hezké a spousta z nás si spolu se zpěváky zanotovala.

Dechová hudba

Druhou polovinu června nám přiijely zpestřit děti ze ZUŠ v Týništi nad Orlicí. Stalo se již tradicí, že příicházející léto si užíváme za doprovodu dechové hudby školního orchestru, který je vždy ještě obohacen o vystoupení mažoretek.

Zámecký park v Častolovicích

V červnu jsme byli také na výletě v zámeckém parku v Častolovicích. Protože zrovna kvetly růže, byl dojem z celého parku ještě umocněn jejich nádhernou vůní. Celá procházka byla zakončena v zámecké kavárně, kde si každý dal něco dobrého na zub a osvěžil se výbornou ledovou kávou.

Orlické hory

V červnu byli někteří naši obyvatelé na výletě v Orlických horách. Projeli si zejména místa, která důvěrně znali a kde strávili velkou část svého života. Navštívili i skanzen v Uhřínově.  Orlicke hory

 

Ježíškova vnoučata přivezla hudební zážitek

Ve čtvrtek 16. května jsme měli jarní, ale zároveň vánoční nadílku. Ježíškova vnoučata, kterými byli paní Jana Nováková se svým manželem a s malou dcerkou, našim dámám a pánům připravila překvapení. Do našeho domova přivezli partu moc prima pánů, kteří ovládají hru na různé hudební nástroje, především pak na harmoniku. Ti nás pak celé odpoledne bavili, hráli jednu písničku za druhou a plnili hudební přání přítomného publika. A aby byl celý zážitek naprosto dokonalý, manželé Novákovi připravili i něco dobrého na zakousnutí. Všem patří velký dík za čas a úsilí, které věnovali tomu, aby splnili naše přání. Děkujeme moc.

Poděkování dětem ze ZŠ TGM

Ve čtvrtek 9. května 2019 k nám přišli zástupci žáků ze ZŠ TGM v Borohrádku, aby našim klientkám předali přáníčka ke Dni matek. Přáníčka všem udělala velikou radost. Ještě jednou veliké díky.

Karel Hašler a jeho písničky

Na začátku března do našeho domova přijel pan Šedivý se svým programem věnovaným Karlu Kašlerovi. Jako každý rok, tak i letos, mělo vystoupení velký úspěch. Kromě známých melodií, které jsme si mohli zazpívat, jsme se dozvěděli i zajímavosti ze života tohoto známého písničkáře.

Tři králové 2019

V sobotu 5. ledna do našeho domova přišli Tři králové. Během sobotního dopoledne navštívili naše obyvatele v jejich pokojích, aby je potěšili tradiční koledou.

 

Hradecký Šraml

V pondělí 17. prosince se v našem domově odehrálo poslední letošní vystoupení, které jsme pro naše obyvatele připravili. Přijela k nám skupina "Hradecký Šraml" a svými vánočními meHradecky Sramllodiemi, které nám zahráli, navodili tu správnou vánoční atmosféru. 

 

Mikulášská nadílka 2018

Také do našeho domova každoročně přichází Mikuláš se svojí družinou, aby obyvatele potěšil drobnými dárky. Nejinak tomu bylo i letos, čímž všem udělal velikou radost. Poté, co každému z klientů předal něco dobrého na zub, jsme se sešli v jídelně, kde následovala taneční zábava. K tanci, poslechu i ke zpěvu nám opět zahráli manželé Vávrovi.

 

Ježíškova vnoučata 2018

Také letos jsme se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata. Díky obětavé práci pracovníků Českého rozhlasu jsme mohli našim klientům dopřát radost ze splněných přání. Některá z nich byla již splněna, jiná ještě čekají, až přijde jejich čas. Všem dárcům z celého srdce děkujeme, stejně jako pracovníkům Českého rozhlasu, kteří se projektu věnují.

 

Výstava Jitřenka Opočno

Ve středu 28. listopadu jsme přijali pozvání domova Jitřenka v Opočně a jeli jsme se podívat na jejich bylinkovou a vánoční výstavu. Na výstavě byly k vidění výrobky 20181128 094558 resizedklientů a zaměstnanců domova, různé sirupy, marmelády, bylinné čaje, vonné bylinkové sáčky, perníčky, masti a další zajímavé věci. Od perosnálu domova se nám dostalo vřelého přijetí, při posezení v hale domova si každý, kdo měl chuť, mohl vypít kávu a zakousnout něco sladkého. Někteří z nás zde potkali i známé a tak se celé dopoledne neslo ve velmi pohodovém a přátelkém duchu. 

Všem zaměstnancům, ale i klientům domova Jitřenka moc děkujeme za pozvání a doufáme, že nám návštěvu budou moci v brzké době oplatit.

 

Panenky pro ZŠ TGM

V rámci volnočasových aktivit naši klienti vyrábějí různé výrobky. Ty jsou potom použity jako výzdoba našeho domova, nebo jsou darovány. Některé z nich senioři darují svým blízkým, jiné jsou použity jako dar pro jiné organizace. Také v minulých dnech jsme předali panenky do ZŠ TGM v Borohrádku.   Panenky pro ZS TGM

Točte se pardálové

V úterý 30. října 2018 k nám do domova přijel pan Petr Kubec a jeho kolegyně, se kterými spolupracujeme již mnoho let. Tentokrát si pro naše seniory připravili vyDSC 1636stoupení "Točte se pardálové" plné známých staropražských písniček. Vystoupení se všem moc líbilo a po hodince strávené v této příjemné společnosti, kdy si každý mohl i zazpívat, jsme určitě měli lepší náladu.

cirkus

Ve středu 24. října 2018 do našeho domova přijel malý rodinný cirkus. Své umění nám předvedli cvičení psi, viděli jsme vystoupení klauna, balancování, kouzelnický výstup a na závěr si cirkuskaždý, kdo chtěl, mohl pohladit opičku Žofinku, králíčka a činčilu. 

výlet do Afrického muzea a do Chrudimi

Ve středu 19. září jsme se vypravili na výleto do Afrického muzea dr. Emila Holuba v Holicích a do Muzea loutkářských kultur v Chrudimi. Počasí bylo na výlet jako stvořené a my jsme si užili jak návštěvu obou muzeí, tak oběd a dobrou kávičku, na které jsme se zastavili v příjemném prostředí jedné z restaurací v Chrudimi.vylet do Africkeho muzea a do Chrudimi

Babiččino údolí

V úterý 4. září 2018 naši klienti navštívili zámek v České Skalici a Babiččino údolí.

Pletené panenky

V rámci pracovní terapie naše klientky a klienti vytvářejí různé drobnosti, kterými se snaží udělat radost druhým. Především klientky se podílely na výrobě pletených panenek, které udělají radost dětem ze 4.C ze ZŠ Gutha-Jarkovského v Kostelci nad Orlicí v Drtinově ulici.

Zahradní slavnost

V roce 1958 byl v hitorické budově našeho domova zřízen domov důchodců. Šedesátileté výročí jsme tak oslavili v pátek 22. června, kdy v areálu našeho zařízení proběhla zahradní slavnost. Během té vystoupily mažoretky Marlen z Kostelce nad Orlicí, k poslechu i k tanci nám zahráli manželé Vávrovi a krátkou ukázku měli i příslušníci Policie ČR. Všichni zúčastnění si akci užili, a to i přes mírnou nepřízeň počasí. Poděkování patří nejen vystupujícím, ale i všem sponzorům a v neposlední řadě i zaměstnancům, kteří se na akci podíleli.

Koncert ZUŠ Týniště nad Orlicí

Ve středu 13. června do našeho domova přijely žáci ZUŠ z Týniště nad Orlicí, aby našim klientům zpestřily odpoledne. Dechový orchestr pod vedením Jana Pírka zahrál oblíbené a známé melodie a program doplnily svým vystoupením i mažoretky. Všem děkujeme za příjemně strávené odpoledne.

Výlet do zámeckého parku - Kostelec nad Orlicí

V pátek 25. května 2018 jsme se s klienty vypravili do zámeckého parku v Kostelci nad Orlicí. Po prohlídce parku jsme se zastavili v zámecké kavárně na kafíčku, ke kterému jsme si dali i něco dobrého na zub. Slunečné počasí ještě umocnilo dojmy z rozkvetlého parku a my se do domova vrátlili sice unaveni, ale ve skvělé náladě.

Výlet do Deštného v Orlických horách

Letošní jaro je neobvykle teplé a slunečné, proto jsme využili krásného dubnového počasí a vyjeli s klienty na dopolední výlet do Deštného v Orlických horách. Cestou jsme se podívali i do Neratova, známého poutního místa v Orlických horách, kde se nachází i nádherný a hojně navštěvovaný kostel.

Lásky Karla Hašlera

Ve čtvrtek 8. března do našeho domova přijel pan Karel Šedivý, který k nám každoročně přiváží hudební program věnovaný známému písničkáři Karlu Hašlerovi.

Klapeto a Český rozhlas

Poslední hudební akcí v tomto roce bylo vystoupení skupiny Klapeto, která k nám přijetla v neděli 17. prosince z Náchoda. Toto úžasné představení pro nás upořádal Český rozhKlapeto a Cesky rozhlas 01las v rámci projektu Ježíškova vnoučata, do něhož jsme se velmi rádi zapojili. Celou akci moderovali redaktoři Českého rozhlasu Hradec Králové Tomáš Peterka a Blanka Malá a kromě nich nás navštívili i vedoucí programu rozhlasového studia paní Lada Klokočníková a ředitel Českého rozhlasu Hradec Králové a Pardubice pan Mgr. Jiří Kánský. Během akce proběhlo také překvapivé a dojemné setkání jedné za našich obyvatelek, která se potkala se svými bývalými kolegy, neboť v rozhlase před odchodem do důchodu pracovala. "Klapeťáci" zahráli písničky na přání nejen našich klientů, ale i hostů z rozhlasu. Ježíškova vnoučata nám darovala nejen kulturní zážitky, ale našim klientům také mnoho radosti z dalších dárků a z pozornosti, které se jim prostřednictvím tohoto projektu dostalo. Všem ještě jednou moc děkujeme.

Číst dál...

Mikulášská nadílka

V pondělí 4. prosince do našeho domova opět přijel Mikuláš se svojí družinou. Odpoledne nejprve navštívíl klienty v pokojích, aby jim nadělil nějaké ty dobrůtky a poté jsme se sešli v jídelně, kde nám k poslechu a někdy i k tanci zahráli manželé Vávrovi. Mikulasska nadilka 01

Číst dál...

Dorty

Velice děkujeme paní Olze Ceralové a jejím kolegyním, které našemu domovu opět věnovaly krásné a výborné dorty.dorty 01

 

Číst dál...

Ježíškova vnoučata

Náš domov je mezi domovy zapojenými v projektu Ježíškova vnoučata. Více informací: http://www.jeziskovavnoucata.cz/ nebo https://www.facebook.com/jeziskovavnoucata

Ta naše písnička česká - hudební vystoupení

Ve čtvrtek 26. října jsme pro naše klienty uspořádali hudební vystoupení s názvem "Ta naše písnička česká". Zazněly především známé a oblíbené melodie v podání Petra Kubce a Kateřiny Klečkové. 

Číst dál...

Muzikál

Ještě před koncem školního roku k nám přišly děti ze ZŠ TGM v Borohrádku předvést muzikálovou pohádku Šípková Růženka, plnou písniček Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Dětem i panu učiteli Janu Pichlovi moc děkujeme za příjemně strávené dopoledne. muzikal 06

Číst dál...

Výlet do Častolovic

Ve středu 21. června jsme s našimi klienty navštívíli zámek a zámecký park v Častolovicích. vylet do castolovic 02

 

Číst dál...

Promenádní koncert

Ve středu 7. června 2017 jsme pro naše klienty připravili promenádní koncert žáků ZUŠ Týniště nad Orlicí. Spolu s dechovým orchestrem přijely i mažoretky, které nám předvedly promenadni koncert 02několik nacvičených skladeb. I přes větrné a nejisté počasí se akce vydařila a všem se vystoupení velmi líbilo.

 

Číst dál...

Zámek Kostelec nad Orlicí

zamek kostelec nad orlici 05V pátek 26. května jsme se s několika klienty vypravili na výlet do zámeckého parku v Kostelci nad Orlicí. Prošli jsme krásný park s barevně kvetoucími keři rododendronů a azalek, obdivovali rybičky ve vodní nádrži před zámkem a nakonec jsme poseděli a ochutnali výbornou kávu a zákusek v Toniově kavárně. 

 

Číst dál...

Svátek matek

Ve středu 10. května do našeho domova přišli žáci ze ZŠ TGM v Borohrádku, aby našim klientkám předali přáníčka ke Svátku matek. Děkujeme všem, kteří se na výrobě přáníček podíleli. 

Číst dál...

Hudební vystoupení pana Vávry

V úterý 11. dubna do našeho domova zavítal pan Vávra se svojí manželkou. Oba k nám jezdí již několik let a jejich vystoupení je vždy vítaným zpestřením všedních dní u nás. Také tentokrát našim seniorům zahráli a zazpívali oblíbené a známé melodie.

Vystoupení Hašler

Začátkem měsíce března k nám přijel pan Šedivý, aby spolu s našimi klienty zavzpomínal na život a tvorbu známého českého písničkáře Karla Hašlera.

Číst dál...

Mikuláš

mikulas2016

V pondělí 5. prosince 2016 do našeho domova zavítal Mikuláš se svojí družinou, aby navštívil naše klienty v jejich pokojích a nadělil jim malé balíčky s oblíbenými dobrotami. Po nadílce následovala Mikulášská zábava, kterou nás opět provázel Mikuláš a jeho doprovod. Někteří klienti si rádi zatancovali, jiní zazpívali a ostatní jen poslouchali a bavili se při známých melodiích, které hráli manželé Vávrovi. 

Číst dál...

100 let paní Vlasty Hernové

vylet splav 003

V pondělí 28. listopadu 2016 oslavila významné životní jubileum naše klientka, paní Vlasta Hernová. Narodila se před neuvěřitelnými 100 lety. Oslavenkyni poblahopřáli nejen její nejbližší. Popřát jí přišli i zástupci obce, starosta Mgr. Martin Moravec a paní Dagmar Špinarová, kteří paní Hernové přinesli květiny a další věcné dary. Ke gratulantům se připojily i pracovnice správy sociálního zabezepčení, které paní Hernové předaly kytici a gratulaci od ministrině práce a sociálních věcí. Dalšími gratulanty byli pracovníci našeho domova. Jménem všech zaměstnanců předal kytici růží ředitel domova. Mnoha květinami byla paní obdarována také svými spolubydlícími.

Touto cestou bychom tedy chtěli ještě jednou popřát paní Hernové hodně zdraví, štěstí, životní pohody a mnoho pěkných chvil strávených v našem domově a se svými blízkými.

Číst dál...

Poděkování

vylet splav 003Rádi bychom touto cestou poděkovali za výborné a krásné dorty, které nám pro naše klienty věnovaly cukrářky, jenž se sjely do rekreačního areálu Radost v Horním Jelení, kde se konala soutěž v pečení dortů. Jmenovitě děkujeme paní Olze Ceralové, která celou akci pořádala a paní Vlaďce Maškové, která umožnila její konání právě ve zmíněném areálu. 

Číst dál...

Výlet po okolí Borohrádku

vylet splav 003První sluneční paprsky nás vylákaly na krátký výlet po okolí Borohrádku. Díky možnosti projet automobilem po cyklostezce Borohrádek-Veliny, jsme se s klienty mohli podívat na místo zvané Veliny hlavní nádraží, kde je postavený altán s lavičkami a s tradičním, dnes již historickým vybavením vlakové stanice. Poté jsme se přemístili ke splavu, který je tradiční zastávkou pro mnoho vodáků splouvajících Orlici. 

Číst dál...

Výlet do Kostelce nad Orlicí

Během tohoto roku jsme s našimi klienty navštívili známá i méně známá místa v blízkém okolí. Jedním z těch známějších míst byl zámecký park v Kostelci nad Orlicí. 

Číst dál...

Sportovní odpoledne 6/2016

  Také tento rok v červnu jsme pro naše klienty uspořádali sportovní odpoledne. Během akce mohli zájemci soutěžit v několika disciplínách, které pro ně byly připraveny v areálu parku domova. Celé pohodové odpoledne nám hudbou zpestřil pan Vávra, který k nám jezdí již dlouhá léta. 

Číst dál...

Vzácná návštěva

    vzácna navsteva Dne 19.8.2014 krátce navšívštívili DD Borohrádek Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pan Jan Hamáček, dále Senátor Parlamentu ČR pan Miroslav Antl, Ředitel kanceláře předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pan Jan Morávek a starosta města Borohrádek pan Milan Maček.

    Po besedě s obyvateli DD si hosté prohlédli prostory domova důchodců a slíbili podpořit snahu ředitele o modernizaci staré budovy Zámeček, která přestává vyhovovat provozně, ale hlavně již nesplňuje moderní bezpečnostní požadavky.

   V Domově důchodců Borohrádek nikdy v jeho historii nebyl přítomen takto vysoce postavený ústavní činitel.

Číst dál...

Sportovní odpoledne

   Koncem června 2014 byly pro klienty DD uspořádány sportovní hry, které jsou zároveň již tradičním přivítáním léta. Počasí nám, narozdíl od let minulých, přálo. Příjemné sluneční paprsky vylákaly do zahrady více než polovinu našich klientů. Ti si mohli zasoutěžit v několika disciplínách, jako je hod na cíl, ruské kuželky a šipky.

   Kdo nechtěl soutěžit, mohl poslouchat písničky, které nám přijeli zahrát maželé Vávrovi se svojí dcerou. Jako doplňěk nám zazpívaly i žákyně místní základní školy.  

Rekonstrukce parku

Od počátku letošního roku prochází zámecký park celkovou rekonstrukcí. Firma OK Zahrady Nový Bydžov provádí úpravy podle zpracovaného projektu. Na počátku roku 2013, v době vegetačního klidu, došlo k odstranění poškozených vzrostlých stromů. Zdravé stromy byly odborně prořezány. Všechny pokácené dřeviny budou nahrazeny novými stromy. K jejich výsadně dojde koncem roku 2013. Úprava parku je dlouhodobou akcí, která může být uskutečňována po částech v dalších letech, dle finančních možností domova. Celková cena za obnovu celého parku totiž překračuje 1 milion korun.

Spušten nový web

WEB: Dne 19.7.2013 byl spuštěn web www.ddborohradek.cz s novým grafickým designem. Doufáme, že se Vám bude líbit a najdete zde kvalitní a užitečné informace.